23 Sie, 2016

WhitePress – co to tak właściwie jest i jak pomaga w SEO/SEM? cz.1

Platforma WhitePress – jedna z wiodących marek w Polskim świecie: Content Marketingu, SEO (bo linki trzeba skądś brać), SEM-u (bo kasę trzeba też umieć wydać). Nie będąc w stanie publikować tutaj jakiś twardych case study na temat samego WhitePressa, muszę jednak napisać, że jest to jedno z najlepszych dotąd narzędzi SEO bez którego nie można dobrze prowadzić kampanii promocyjnych w internecie. Oczywiście znajdą się tacy, którzy temu zaprzeczą, bo można przecież samemu pukać do skrzynek wydawców i publikować bez użycia WhitePressa. Z doświadczenia jednak wiem, że jest to niestety mało efektywne, natomiast na większą skalę – bardzo mało efektywne. Duże marki jak i również te, w których i dla których pracuję używają WhitePressa jako doskonałego narzędzia SEO

Czym właściwie WhitePress zasłużył sobie na taką opinię…?

Ano właśnie tym, że jako maszynka do generowania linków sprawdza się wręcz perfekcyjnie. Dobrej jakości link można kupić tam już za niespełna 100pln/netto, a w ciągu godziny jest się w stanie opublikować dobrych kilka artykułów. Mówię tutaj o przeczytaniu pobieżnie tekstu, podlinkowania go, wrzucenie obrazków etc.

„Niestety w dobie dzisiejszych działań SEO nie można sobie pozwolić na to, aby być w tyle.”

Głupie zdanie, co…?

Niestety, większość agencji marketingowych używając tego narzędzia publikuje w ciągu miesiąca 10 – 20 artykułów sponsorowanych robiąc to: udolnie i mniej udolnie. Największą bolączką jest to, że nieudolny link building za pomocą platformy WhitePress, może przyczynić się do częściowego spadku ruchu z organica za sprawą bardzo przykrej rzeczy, jaką jest filtr algorytmiczny od Google-a. Biorąc pod uwagę, że jest to filtr algorytmiczny, czyli taki którego nie widać gołym okiem (nieubranżowiony w SEO człowieku) w Search Console, to bardzo często winą obarcza zbyt wiele czynników zewnętrznych, zamiast samego siebie, który to linkował w sposób dosyć zły za pomocą WhitePressa.

Tak więc: Jak nie linkować za pomocą WhitePress – z cyklu artykułów o WhitePress – co to tak właściwie jest i jak pomaga w SEO/SEM? 

The following two tabs change content below.

Mateusz Markiel

Online Marketing Consultant w SEM Consulting
Uwielbiam audytować strony i dociekać najdrobniejszych szczegółów w związanych z optymalizacją pod kątem SEO. Tworzę ciekawe strategie linkbuildingowe jak i content marketingowe dla małych i dużych. Pasjonat SEM-u i E-mail Marketingu zarówno w komunikacji wewnętrznej z klientem (newsletter-y) jak i zewnętrznej z klientem potencjalnym.

Ostatnie wpisy Mateusz Markiel (zobacz wszystkie)

4 komentarze

  1. Zgred pisze:

    Ales mi apetytu narobił … a tu lipton na te chwile 😛

  2. Mateusz Markiel pisze:

    Wiesz. Ten tekst powstał z uwagi na testy. Ciąg dalszy pewnie się pojawi niebawem. 😉

  3. hauer mateusz pisze:

    dobrze, a może w takim razie jakieś info szersze na temat tego jak się tym czymś posługiwać – jakie przyjąć kryteria, oceny miejscówek etc… czym się sugerować ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *